AUTECO BS s.r.o. - Renault a Dacia

Montáž CNG

V současné době intenzivně připravujeme přestavby na CNG u vybraných automobilů Renault a Dacia.

Rovněž připravujeme ve spolupráci s firmou EKOSS CNGS www.ekoss.cz přestavbu naftových dodávek na CNG. Podrobnosti se dozvíte na tomto místě, nebo pište na michal@autecobs.cz .

Výhody CNG:

  • Významná úspora na provozních nákladech. CNG je vůbec nejlevnější pohonnou hmotou, navíc je dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně (tj. podle zákona o spotřebních daních). Cena CNG vč. DPH se pohybuje kolem 26 Kč/kg což odpovídá 18,50 Kč/m3 – což je ekvivalent 1 litru benzinu. Jinak řečeno jsou náklady na ujetý kilometr okolo 1 Kč.
  • Ekologický provoz CNG automobilů. Emise CO2 se pohybují na úrovni 120 až 140 g/km. Společnost, která má zájem se prezentovat ekologickým přístupem k životnímu prostředí má v tomto případě jedinečnou příležitost. Tzv. zelené fleety se začínají postupně objevovat i v ČR.
  • Dostupná pořizovací cena. CNG automobily obecně mají obdobnou pořizovací cenu jako vozy s naftovými motory, záleží potom na výbavě vozu a specielních technických požadavcích.
  • Vzhledem k vysokým pracovním tlakům CNG je právě bezpečnosti vozů věnována výjimečná pozornost, takže výsledkem je bezpečnější způsob uložení pohonné hmoty v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily. Výsledkem je potom vyšší bezpečnost provozu těchto automobilů než u kapalných PHM či LPG! V současné době je možné i parkování CNG vozů v podzemních hromadných veřejných garážích, které ale musí být dovybaveny např. detektory úniku plynu či odvětráváním.
  • Počet CNG stanic. Dnes je v provozu 111 veřejných stanic ( k 24.2.2016 ), každý rok je předpoklad uvedení minimálně 20 nových stanic, do roku 2020 je předpoklad cca 300 stanic v ČR. Úzce spolupracujeme s firmou EKOSS CNGS www.ekoss.cz ,která se výstavbou plnících stanic zabývá již přes 20let.

AUTECO BS, spol. s r.o.

Komenského 9,
680 01 Boskovice
Tel.: 516 454 453

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace